Založ si blog

Príroda nás aj stvorila a príroda nás aj zničí. . . .

…ak už budeme viac neprospešní ako prospešní.

Vy ktorí poznáte moje úvahy, pravdepodobne viete že nie som žiadny pomätený Greenpisák.
Snažím sa myslieť racionálne, to znamená že aj nejaká obeta pre život človeka je potrebná.

Nemám zlosť ak sa testuje nový dôležitý liek na zvierati. No mám pred tým zvieraťom rešpekt. Zlosť mám však vtedy ak sa testuje nový pleťový krém na živom zvierati. Nech ho skúšajú na nejakej krásavici. Za peniaze dnes zoženiete dobrovoľníka na všetko.

Takisto nemám zlosť ak sa zabije zviera aby sa nasýtil človek.
Na zlosť mám vtedy ak sa zabije zviera len tak z rozmaru, lebo poľovačka cez víkend, lebo parožie, lebo kokeš v nose. Atd.

Necítim zlosť ak sa zreže starý nebezpečný strom na rušnej ulici v meste ktorý sa každú chvíľu môže vyvrátiť. Necítim ani zlosť ak si niečo vysadíme a si to aj zožnieme. Vrátane stromov.
Ale najradšej by som zrovnanal so zemou každú hnusnú polyfunkčnú zlepeninu (typicky Lekaren, banka, kaviareň. ) Alebo veľké parkovisko.  Ktorému muselo uvoľniť cestu niekoľko krásnych zdravých stromov.
Ak poznáte moje úvahy tak asi tušíte že vnímam spoločnosť celou svojou hĺbkou. A v tomto prípade vnímam niečo neuveriteľné. Rozmohol alebo rozmnožil sa aký si vred na našom myslení. Teda na myslení mnohých z nás aby som bol presnejší.
Ako by som to nazval. Možno, akési nepochopiteľné popieranie významu prírody pre človeka.
Všimol som si že výskyt týchto ľudí je väčší hlavne u takých metropolitnejších typov a shopoholikov, trendy ľudí, proaktivnych ako si hovoria..viete akých mám na mysli. No ak sa jedná o peniaze privrie oči nad ničením matky prírody aj ťažko konzervatívny typ.
Ja matku prírodu beriem ako nášho stvoriteľa ako inkubátor vdaka ktoremu žijem.
Na prírode je závislé všetko a všetko čo máme pochádza z prírody a je inšpirované prírodou. Koniec koncov prírodné vedy posunuli našu spoločnosť na tak vysokú technickú úroveň. Nikdy by sme bez pochopenia prírodných zákonitostí nemali ani tie naše smartfóny ani energie ani stroje…nič.
Príroda nás tvorí. Či sa to niekomu páči alebo nie každý z nás vznikol neuveriteľne komplikovanou náhodou. Každý kto sa trošku zaujíma a reprodukčnú vedu isto vie o čom hovorím.
Celé naše telo je stvorené zo živého prírodného materiálu. Tak by sme sa k nemu aj mali chovať. Dopriať mu les, kontakt zo zvieraťom, dopriať chodidlám trochu trávy, dopriať deťom trochu hliny v ústach. Jednoducho žiť. Príroda nám neublíži, len si musíme uvedomiť aké je naše miesto v tomto vesmíre organizmov na tejto zemi. Ináč povedané treba sa prispôsobiť prírode nie opačne.
Sme súčasť prírody musíme hrať jej hru. Ináč to nejde. Skúsme tú prírodu opäť pozorovať ako Naši predkovia. Všimnite si ako je efektívna ako krásne všetko recykluje. Aká je nekorupčná.“ Nemôže sa stať že jeden vyvolený strom vysaje živiny z celej planéty a bude vysoký až do vesmíru“. Všetko má v tej prírode svoje hranice, každý má svoju úlohu, funguje úplne dokonale. Preto je tu uz miliony rokov a bude tu aj po nás.
Preto ak chceme ako spoločnosť vydržať musíme sa inšpirovať hlavne matkou prírodou. O tom som presvedčený.
Lebo pre planétu zem sme asi tak dôležití ako mazľavý bakteriálny povlak na dlažbe pri bazéne. Aj svojou veľkosťou. Vieme uškodiť, no sme odstranitelní.
No aj keď neviem kam sa naša spoločnosť v budúcnosti dostane. Aj keby sme vymysleli to najhoršie peklo na zemi, v jednom som si istý. Nebudeme tu naveky. Zem sa v pravidelných cykloch zase raz zbúri. Prevráti zem, pohltí všetko a vyrastie nová tráva nové stromy ale už bez nás. Presne tak ako keď kultivujete pôdu.
Čo si myslíte prečo sme stále tak chorý, trpíme depresiami, strácame plodnosť, slábne nám imunita a mohli by sme menovať veľa takzvaných civilizačných chorôb.
Lebo hráme divadielko na tejto zemi. Po každom dotyku s prírodou si umývame ruky ale neváhame na seba na vzájom hádzať tú najhnusnejšiu špinu.
Ale už nechcem negatívne.
Skúste sa niekedy v lete, keď bude v meste 42 stupňov, postaviť pod umelú striešku a postaviť sa pod veľký košatý strom. Rozdiel pocíti každý. O chvíľu to bude aktuálne, a ja si myslím že tento príklad hovorí za všetko. Len príroda nám poskytuje tie najúžasnejšie riešenia.
Neničme ju prosím. Inšpirujme sa ňou.

 

Exkluzívny rozhovor s umelou inteligencou o demokracii

24.01.2023

O umelej inteligencii (A.I.) sa v posledných časoch hovorí veľmi veľa. Hlavne preto že v posledných rokoch zaznamenala veľký pokrok. No treba podotknúť že túžba ľudstva zostrojiť stroj ktorý bude mať ľudské schopnosti je veľmi stará. Začalo sa hovoriť aj aplikovaní A.I. do súdnictva. a iných rozhodovacích procesov. Ostal som zhrozený. Kam sa podelo ľudstvo? No [...]

Za všetko môžeš ty, ja, aj oni

22.01.2023

Tento blog je tak trošku odpoveď na moj minulý blok a jeho debatu pod ním. Som rád že moje úvahy podnecujú reakcie. Bol by som ešte radšej keby podnietili plodnú debatu. Ale to už z našej podstaty nie je možné. Slovenský národ má okrem pekných vlastností aj veľmi veľa zlých. Skúsim ich vymenovať pomocou slovných výrazov v niekoľkých bodoch. -sýty hladnému neverí [...]

Nedemokratické referendum

22.01.2023

Áno referendum je zo svojej podstaty velmi demokratické. No svoju demokraciu stráca ak je podmienka na platnosť referenda tak vysoko. (Konkrétne 50percentná účasť. ) Prečo? vysvetlím. V referende su v zásade len dve odpovede. ÁNO a NIE. Ak chcete hlasovat ÁNO tak mate len jednu možnosť: ist hlasovať. No tí čo chceju odpovedať NIE maju dve možnosti. Bud sa pustia do fér [...]

vojna na ukrajine, deti, ženy, Mariupol

Žiadne zľutovanie: Rusi pri obliehaní Mariupoľu vyhladovali mesto. Putin nesie zodpovednosť za smrť tisícok civilistov

13.06.2024 16:20

Za smrť tisícok civilistov nesie zodpovednosť ruský vodca Vladimir Putin a ruské vojenské velenie, uvádza Global Rights Compliance.

Hizballáh

Hizballáh v reakcii na smrť svojho veliteľa spustil veľký raketový a dronový útok na Izrael

13.06.2024 16:15

Libanonské šiitske hnutie vypálilo rakety a drony na celkom deväť vojenských objektov Izraela.

rokovanie vlády, Robert Kaliňák, Šutaj Eštok

Vláda podľa PS neznáša odborníkov. Dokazovať to majú čistky na ministerstvách i podkopávanie nezávislých inštitúcií

13.06.2024 15:50

Najnovším dôkazom je rušenie Rady pre štátnu službu. Koalícia radu ruší potajomky, narýchlo a bez riadnej náhrady, uviedli progresívci.

dolinková

Viacero štátnych nemocníc získa vyše 27 miliónov na investičné projekty

13.06.2024 15:44

Celková suma schválených investičných projektov je 27,6 milióna eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 50157x
Priemerná čítanosť článkov: 2787x

Autor blogu

Kategórie