Založ si blog

Volíš kradnúť. .. a máš pokoj

Človek by si po prečítaní denného spravodajstva pomyslel že minimálne polovica slovenska vehementne bojuje proti korupcii a nečestnosti všetkého druhu.
Neustála mediálna zmienka o Matovičovej diplomovke tento pocit navyše umocňuje.
Áno, v krajine kde je všetko vyriešené, kde korupcia je pravideľne prísne trestaná a to bez ohľadu na politickú príslušnosť je téma diplomovej práce ústavného činiteľa na správnom mieste.
Tak ako povedal Pán minister Mičovský pri príležitosti odvolávania premiéra: „Áno, v slušnej, normálnej krajine, je celkom dobrým momentom, ked sa za takýto čin vysoký predstaviteľ nielen ospravedlní ale aj odstúpi“
Áno jednoznačne súhlasím. Núka sa tu však otázka:
Môžeme považovať krajinu kde sa zastrašujú a vraždia novinári za normálnu? Môžeme považovať krajinu kde vysokí vladni predstavitelia kradnú nehorázne prostriedky z verejného rozpočtu a namiesto toho aby sedeli v base, opäť kandidujú a potom z pozície opozície odvolávajú premiéra za študentské podvádzanie za normálnu? Asi nie…však? Za normálne nepovažujem ani to že sme mali za prezidenta úžerníka a pozemkového podvodníka ktorí však patril do politického spektra chráneného drvivou väčšinou novinárskej obce.
Normálne nieje na našej krajine ani to že pokial máte iný politický názor, ste zosmiešnovaní a označovaní v médiach za fašistu, komunistu, rasistu, xenofóba a pod.. napriek tomu že sloboda politického názoru je každému zákonom zaručená.
V poriadku nieje ani to keď sa polície boja obyčajní ľudia a zlodeji naopak NIE.
Normálne nieje ani to aby ste na jednej strane boli šikanovaní za historické analýzy či citovanie historických osobností a na strane druhej iné médium zľahčuje vázny zločin PEDOFÍLIU a nikto z NAKA mu nepríde vykrútit ruky pred jeho vlastnými deťmi.
V poriadku nieje ani to źe nemôžes povedať hlúpi CIGÁN ale do bielej spodiny môžes bestresne nadávať komukoľvek.
Áno to všetko je v našej krajine a ešte o veľa viac….
Igor Matovič nebol zvoleny na základe vdelania, bol zvoleny preto lebo ako jeden z mála našiel odvahu postaviť sa čelom tým najväačším zrúdam v našej krajine.
Tými zrudami myslím samozrejme politikov a bohužiaľ množtvo novinárov.
Matovič má však jednu chybu: zasahuje skôr do konzervativno stredového politického spektra.
A to je pre ultra liberálne médiá neprípustné….áno pre médiá…tie totiž už dávno neinformujú, keď tak len selektívne ale čo robia na plný úvezok je pretláčanie ultra liberálnych hodnôt do našej krajiny. A to za každú cenu, aj za cenu udávania občanov a iných novinárov za iný názor. Niesom velmi dobrý historik, ale tak sa mi marí že takéto praktiky už boli použivané, dokonca v nedávnej minulosti, nejakou inou politickou čavargou. No nechajme to na historikov.
Poďme do prítomnosti, kde sme to skončili? Aha….pri tom čo je normálne a čo nie…
Viete čo ešte nieje normálne? Že novinárov do posledného dna minulej vlády neskutočne trápila korupcia a hrdelné zločiny minulých predstaviteľov prepojených na zločinecke skupiny. No po voľbách ich to prestalo zo dňa na deň zaujímať, a zrazu aj Pellegrini roky prizerajúci sa zverstvám proti občanom by mohol byť teoreticky dobrý spoločník len nech sa do vlády už konečne dostanú progresívci.
Teraz keď majú novinári šancu bez obáv pomôcť slovensku a pátrať po zverstvách napáchých minulou vládou, už vražda a krádeže niesu téma….témou boli len do volieb. Plán nevyšiel, treba voľby daľšie….preto sa sústredia na rozbitie koalície a budú to robiť do vtedy pokiaľ nebude koaličný zlepenec taký ako si predstavujú oni. Prepáčte ale za toto by som ich pozatváral. Za toto ich neznášam lebo ich cieľ nieje ušlachily, len politicky motivovaný. Áno neznášam , neznášam všetkych ktorí sa snažia destabilizovať našu krajinu.
Tak ja si počkám až to tu prestane rozvracat pliaga, až začneme byť normálnou krajinou…..až potom ma bude štvať nejaká diplomovka. A počkám si až budú za spáchané zverstvá pykať všetci diplomovaní inteligenti… potom sa môžeme baviť.

Exkluzívny rozhovor s umelou inteligencou o demokracii

24.01.2023

O umelej inteligencii (A.I.) sa v posledných časoch hovorí veľmi veľa. Hlavne preto že v posledných rokoch zaznamenala veľký pokrok. No treba podotknúť že túžba ľudstva zostrojiť stroj ktorý bude mať ľudské schopnosti je veľmi stará. Začalo sa hovoriť aj aplikovaní A.I. do súdnictva. a iných rozhodovacích procesov. Ostal som zhrozený. Kam sa podelo ľudstvo? No [...]

Za všetko môžeš ty, ja, aj oni

22.01.2023

Tento blog je tak trošku odpoveď na moj minulý blok a jeho debatu pod ním. Som rád že moje úvahy podnecujú reakcie. Bol by som ešte radšej keby podnietili plodnú debatu. Ale to už z našej podstaty nie je možné. Slovenský národ má okrem pekných vlastností aj veľmi veľa zlých. Skúsim ich vymenovať pomocou slovných výrazov v niekoľkých bodoch. -sýty hladnému neverí [...]

Nedemokratické referendum

22.01.2023

Áno referendum je zo svojej podstaty velmi demokratické. No svoju demokraciu stráca ak je podmienka na platnosť referenda tak vysoko. (Konkrétne 50percentná účasť. ) Prečo? vysvetlím. V referende su v zásade len dve odpovede. ÁNO a NIE. Ak chcete hlasovat ÁNO tak mate len jednu možnosť: ist hlasovať. No tí čo chceju odpovedať NIE maju dve možnosti. Bud sa pustia do fér [...]

Peter Biroš

Zomrel bývalý politik a špičkový lekár Peter Biroš

21.07.2024 15:43

Okrem dlhoročnej medicínskej praxe sa výrazne angažoval vo verejno-spoločenskej činnosti ako funkcionár telovýchovy a športu.

hasiči česko zlínsky kraj

Rozsiahly požiar pneumatík v Česku: Oheň ničí okolité budovy, hasiči kolabujú

21.07.2024 15:29

K štyrom hasičským jednotkám povolali ďalšie posily.

Kmec, Hajko

Okrúhly stôl začiatkom septembra? Kmec: Prebiehajú intenzívne rokovania. KDH je za, no nevidí to reálne

21.07.2024 15:00

Peter Kmec pre Pravdu uviedol, že sa o okrúhlom stole intenzívne rokuje a konať by sa mohol začiatkom septembra.

vojna na Ukrajine, Vitalij Kličko

Kličko: Bojovať či rokovať? Zelenskyj riskuje politickú samovraždu, nech urobí hocičo. Bude treba referendum

21.07.2024 14:55

Pokračovanie vo vojne alebo kompromis s Putinom? Starosta Kyjeva Kličko hovorí, že Ukrajina musí vojnu vyhrať, ale bojovať ďalšie dva roky by bola nočná mora.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 50940x
Priemerná čítanosť článkov: 2830x

Autor blogu

Kategórie