Založ si blog

Komu treba predvolebné prieskumy?

Nestíham sa diviť ako úboho massmediá bojujú proti moratóriu na prieskumy.

Teraz som dočítal článok v Novom Čase. To keď poviem že sú to len posluhovači západu je to najvlúdnejšie čo o takom denniku a jemu podobných môžem povedať.

Tak poďme pekne po poriadku.

V prvom rade sa zamyslime na čo je dobrý predvolebný prieskum pre občana ktorý sa má slobodne rozhodnúť? Informácií dôležitých pre správne rozhodnutie má v médiách neúrekom. Články, predvolebné rozhovory a debaty, súpis káuz ale aj úspešných činov toho či onoho politika.

To ako bude voliť náš sused by nás zaujímat nemalo tak ako nás nezaujíma že sused má rád blondínky keď ja mám rád brunetky. Jednoducho každý by mal svoje rozhodnutia robiť podľa vlastného svedomia a vedomia.

No dobre. Obhájca manipulačných mediálnych techník povie: ale to je len informácia…každý nech s ňou naloží ako chce. Áno pre človeka z vlastným rozumom je to len informácia. No mediálne smeti na Slovensku však veľmi dobre vie aký je bežný slovenský občan. A náležite to zneužíva. Klasický typ slovenského občana totiž už nejak podvedome nejde proti prúdu. A keď si prečíta týždeň pred voľbami že jeho favorit má 2 percentá a iný má 20 tak si bohužiaľ väčšinou povie: „tak načo budem voliť toho svojho keď aj tak nemá šancu. “ áno, a tu sa začína manipulácia. A keď k tomu pridáme fakt že tie prieskumy sa robia väčšinou na 1000 alebo 1500 respondentoch, súdnemu človeku musí žlč vykysnúť že kvôli takému „reálnemu“ prieskumu sa veľa ľudí odvráti od svojho favorita.

Neobstojí ani argumentácia profesionality médií, Maťovič konečne zo seba dostal to čo napríklad Martin Daňo tvrdí už roky, že sú tu mediálne presstitútky. A verte tomu že nie len Kočnerova kamarátka ktorá písala v záujme Smeru. Kávičky, shoppingy, smažkovský štýl života nový Iphone každý rok, či dovolenky niečo stoja a výnimkami niesú ani iní novinári.

Čo nám z toho vychádza? Predvolebné prieskumy potrebujú hlavne samotné strany ktoré používajú (zo západu dovezené) mediálne predvolebné manipulačné techniky.

Napriek tomu podľa môjho názoru stačí mesačné moratórium. Nemám nič proti prieskumom v dostatočnom odstupe od volieb. Pre voličov je to zaujímavosť a pre politikov informácia ktorú môžu využit napr. na spájanie strán. Nič viac.

Exkluzívny rozhovor s umelou inteligencou o demokracii

24.01.2023

O umelej inteligencii (A.I.) sa v posledných časoch hovorí veľmi veľa. Hlavne preto že v posledných rokoch zaznamenala veľký pokrok. No treba podotknúť že túžba ľudstva zostrojiť stroj ktorý bude mať ľudské schopnosti je veľmi stará. Začalo sa hovoriť aj aplikovaní A.I. do súdnictva. a iných rozhodovacích procesov. Ostal som zhrozený. Kam sa podelo ľudstvo? No [...]

Za všetko môžeš ty, ja, aj oni

22.01.2023

Tento blog je tak trošku odpoveď na moj minulý blok a jeho debatu pod ním. Som rád že moje úvahy podnecujú reakcie. Bol by som ešte radšej keby podnietili plodnú debatu. Ale to už z našej podstaty nie je možné. Slovenský národ má okrem pekných vlastností aj veľmi veľa zlých. Skúsim ich vymenovať pomocou slovných výrazov v niekoľkých bodoch. -sýty hladnému neverí [...]

Nedemokratické referendum

22.01.2023

Áno referendum je zo svojej podstaty velmi demokratické. No svoju demokraciu stráca ak je podmienka na platnosť referenda tak vysoko. (Konkrétne 50percentná účasť. ) Prečo? vysvetlím. V referende su v zásade len dve odpovede. ÁNO a NIE. Ak chcete hlasovat ÁNO tak mate len jednu možnosť: ist hlasovať. No tí čo chceju odpovedať NIE maju dve možnosti. Bud sa pustia do fér [...]

mount everest, vrtuľník, evakuácia

V nepálskom hoteli našli mŕtveho Slováka. Mal dostať výškovú chorobu

23.03.2023 15:12

Ministerstvo zahraničia úmrtie slovenského občana v tejto oblasti neeviduje.

stredná škola, školáci, žiaci, študenti

V Bratislavskom kraji plánujú zrušiť viacero stredných škôl, upozornil mestský poslanec

23.03.2023 15:04

Likvidácia školskej infraštruktúry je podľa Polakoviča negatívnym dôsledkom, o ktorom sa pri optimalizácii nehovorí.

biden

Bidenova popularita u Američanov padá, klesla už pod 40 %

23.03.2023 14:39

Biden zatiaľ neoznámil, či sa bude o prezidentský úrad uchádzať budúci rok znovu, ľudia z jeho okolia však vo viacerých prípadoch naznačili, že prezident to plánuje.

putin, prigožin

Prigožin sklamal Putina. Po fiasku na Ukrajine ho čaká návrat do Afriky

23.03.2023 14:23

Jevgenij Prigožin prehráva na skutočnom fronte na Ukrajine i na tom byrokratickom v Rusku. Šéf vagnerovcov sa preto mieni opäť viac zamerať na Afriku.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 43109x
Priemerná čítanosť článkov: 2395x

Autor blogu

Kategórie